Üç yaşında masum bir yavrunun hatırına bu sefer akıllıca  bir adım atalım...
19.2.2018 14:21:00

 

AKODER Basın Bülteni

19.2.2018

Konu: Çocuk tacizi ve tecavüzü

                       Basına ve Kamoyuna

 

Üç yaşında masum bir yavrunun hatırına bu sefer akıllıca  bir adım atalım...

Çocuk istismarlarına karşı toplum olarak hepimiz çok öfkeliyiz. Ama her seferinde bir kaç gün öfke kusup tekrar kendi gündemimize dönmek dışında bir çabamız olmalı. Maalesef toplumsal bazı sorunlarla yüzleşmekten ısrarla kaçıyoruz.

Sivil toplum  ve devlet kurumları olarak istismarları önleyici olarak en hızlı yol almayı sağlayacak, masum yavrularımızı  koruyacak tedbirler üretmeli, sorumluluğumuzun farkına varıp kısa,orta ve uzun vadeli çözümler için acilen  harekete geçmeliyiz.

Yargının verdiği kararlar  vicdanımızı yaralıyor. Adaletin yerini bulması sağlayacak, suçu engelleyici ve caydırıcı kararlar alınması için karar alici ve kanun koyucuları görev basına çağırıyoruz. Konu geleceğimiz olan çocukların ruh ve beden sağlığı için hayatidir. Olabildiğince sesimizi yükseltelim ki suçlular hakkettiği cezayı alsın,suç inkarı azalsın ve  cezalar caydırıcı olsun.

 Kamuoyunun yükselen sesi ve vicdanı olalım. Savunmasız çocuklara yapılan her türlü kötülüğe karşı elimizi taşın altına koyma zamanıdır. Çocuklarını koruyamayan bir millet varlık sebebini kaybeder. Daha güvenli bir ev, daha, güvenli bir okul,daha güvenli bir sokak ve daha güvenli bir şehir için  tüm stk ları, medya kuruluşlarını, siyasileri, akademisyenleri, yasa koyucu ve uygulayıcıları  göreve çağırıyoruz.

Tacizlere dur demek ve engellemek elimizde    AKODER